MiTy. Značka, která postupně vzniká v mých rukou a vyvíjí se spolu s mým životem. Jmenuji se Michaela a patřím mezi malé české tvůrce. Proč MiTy? Podle mého jména a příjmení. Tedy za svobodna, kdy jsem se ještě jmenovala Tylšová. Kdo ale mohl tušit, že si mě ten můj chlap, co se nechtěl ženit, nakonec opravdu vezme? :) Proto se teď představuji jako Komanová, ale jméno mojí značky zůstává stejné.

Když jsem v roce 2016 začala šít a prodávat první kousky, zaměřovala jsem se jenom na sukně. Bavily mě hravé tylovky a pohodlné sukně z úpletu. Za pomoci kamarádů jsem vše dostala na internet a potom šla poprvé, jak se říká, s kůží na trh – a rovnou na módní trh. Poprvé jsem se setkala se zákazníky offline na Fashion Marketu a později i na Dyzajn Marketu a dalších, menších lokálních trzích, kam se ráda vracím dodnes. Už ale nejezdím jen s tylovkami, protože se moje zákaznice začaly ptát po košilích, kabátech, šatech a dalších kouscích do jejich šatníků.  A já jim tak ráda naslouchám, když vidím, že se ke mně stále vrací!

V roce 2017 se můj tým rozrostl o malého Nika a mně bylo jasné, že když se mi narodil kluk, nemůžu už šít jen věci pro dámy. Tenhle parťák do mého portfolia přinesl další kus značky, které říkám MiTy Baby. Pro děti šiji zrovna to, co vlastně sama potřebuji pro svého syna a taky jsem zapojila babičku. Našla znovu důležitou životní roli, když se zhostila pletení ponožek a čepic pro děti mých zákaznic.

A co bude dál? Já už nějaké plány mám, ale zatím si je nechám pro sebe, ať vás mohu zase něčím překvapit.

Děkuji za podporu a za to, že nosíte moje kousky, které vznikají poctivě a „handmade“.

Míša